Ponadczasowe kosmetyki – w czym tkwi sekret Equilibra?

Equilibra to włoska marka, która od ponad 35lat promuje ideę pielęgnacji i życia w zgodzie z naturą. Na przestrzeni lat wprowadziła wiele nowatorskich rozwiązań technologicznych, łącząc składniki tak, by pozyskać to, co najlepsze dla naszej skóry. Dzięki wyjątkowej metodzie pozwalającej na zachowanie w kosmetykach wszystkich dobroczynnych właściwości rośliny, Equilibra stała się we Włoszech pionierem kosmetyków aloesowych.

W jaki sposób powstają produkty marki? Ich dobroczynne działanie opiera się o proces ekstrakcji na zimno, który polega na wytworzeniu żelu aloesowego z wnętrza liści rośliny. Następnie czysty miąższ zostaje poddany mechanicznemu upłynnieniu i stabilizacji, bez użycia wysokich temperatur. Dzięki temu niepasteryzowany żel wykorzystywany do produkcji kosmetyków Equilibra jest w 100% naturalny i zachowuje wszystkie swoje drogocenne substancje aktywne. Jedną z wizytówek marki Equilibra jest produkt zawierający aż 98% czystego aloesu – aloesowy dermo-żel Multi Active – idealny do stosowania w wielu sytuacjach, w których skóra wymaga ochrony.

Sekretem Equilibra są także innowacyjne rozwiązania w doborze składników, które wzajemnie się równoważą oraz uzupełniają. Obok Aloesu produkty zawierają wiele ekstraktów roślinnych, naturalne oleje, pigmenty i składniki mineralne. Ich działanie anti-aging czy nawilżające wzmocnione zostaje witaminami i kwasem hialuronowym.

Aloesowa linia do pielęgnacji twarzy zawiera nowatorskie połączenie aloesu z kwasem hialuronowym, stanowiące ogromną dawkę nawilżenia dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej. Aloes, podobnie jak kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania wody w skórze, nie dopuszczając do jej nadmiernego odparowania. Dodatkowo różnocząsteczkowy kwas hialuronowy ma zdolność wnikania w różne warstwy skóry. Jego niskocząsteczkowa postać odpowiada za głębokie nawilżenie,  średniocząsteczkowy kwas hialuronowy działa w części pośredniej, natomiast wielkocząsteczkowy tworzy na powierzchni skóry silnie przyciągającą i wiążącą wodę warstwę.

 

Kosmetyki bazujące na czystym w 100% żelu aloesowym to także szeroki asortyment produktów do pielęgnacji ciała – kremy, żele do kąpieli, mydła, dezodoranty, żele i chusteczki do higieny intymnej, a także pasty do zębów i płyny do higieny jamy ustnej. Linia do włosów Naturale w aż 98% powstała w oparciu o składniki naturalnego pochodzenia, w tym 20% aloesu oraz wzmacniający ekstrakt z liści pokrzywy, ekstrakt z siemienia lnianego i glicerynę roślinną. Aloesowy szampon to od wielu lat jeden z najpopularniejszych kosmetyków marki Equilibra. Zdobył uznanie nie tylko wśród zadowolonych klientów, ale także znanych influencerek kosmetycznych.

Absolutnym Hitem ostatnich miesięcy okazała się nowa linia Rosa dedykowana zmęczonej i zestresowanej skórze twarzy o działaniu regenerującym, której głównym składnikiem jest róża damasceńska. Ekstrakt z jej płatków poddany specjalnej fermentacji i bioskraplaniu uwalnia aż 94% więcej wolnych polifenoli. Zwiększa to antyoksydacyjne działanie kosmetyku, co pomaga zwalczać wolne rodniki  odpowiedzialne za ponad 80% oznak starzenia się skóry. Dodatkowo fermentacja tego składnika wspomagania naturalną elastyczność skóry. Obecność różnocząsteczkowego kwasu hialuronowego pomaga utrzymać i przywrócić naturalne nawilżenie skóry twarzy. Działanie i subtelny różany zapach kremów doceniły także recenzentki znanego portalu kosmetycznego Wizaż.

Dla zdrowych, lśniących i mocnych włosów powstała linia Tricologica, zawierająca silnie regenerujący kompleks roślinny Phytosinergia. To połączenia nawilżającego i łagodzącego aloesu z odżywczym i rozświetlającym olejem arganowym, a także keratyną roślinną i innymi specjalnie wyselekcjonowanymi składnikami roślinnymi.

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na produkty wyprodukowane w zgodzie z naturą Equilibra wprowadziła w ostatnich latach wiele nowatorskich rozwiązań: między innymi zastosowała opakowania z materiałów pochodzących z recyklingu, a także użyła kartonów z certyfikatem FSC i zwiększyła ilości składników naturalnego pochodzenia nawet do 100%.

Dzięki temu większość kosmetyków Equilibra mogą stosować także osoby o skórze wrażliwej, wymagającej delikatnej pielęgnacji.

Jako dystrybutor marki posiadamy pełen asortyment Equilibra