Orientana to polska marka kosmetyków naturalnych, które powstają przy wykorzystaniu azjatyckich roślin i minerałów

Oferta marki obejmuje nowoczesne i skuteczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Powstają na bazie naturalnych formulacji, które nie zawierają zbędnych konserwantów, barwników czy dodatków zapachowych. Orientana wyróżnia stosowanie azjatyckich składników aktywnych, które pozyskiwane są z czystych ekologicznie rejonów Azji. Większość kosmetyków jest wegańska a komponenty takie jak miód, mleko czy śluz ślimaka pozyskiwane są bez naruszania dobrostanu zwierząt.

Jak powstała Orientana?

Orientana – ekspert w azjatyckich składnikach kosmetyków to polska marka, która powstała w Warszawie ponad 12 lat temu. Założycielka i twórczyni marki – Anna Wasilewska po latach pracy w korporacji postanowiła stworzyć biznes, który będzie zgodny z Jej sposobem na życie. Anna jest wielką miłośniczką Azji i wielokrotnie odwiedzała ten kontynent nie skupiając się wyłącznie na atrakcjach turystycznych. Poznała także sekrety lokalnej medycyny naturalnej, zgłębiała tajniki indyjskiej ajurwedy i wpadła na pomysł, by wykorzystać tę wiedzę i stworzyć naturalne kosmetyki dla polskich kobiet.

Kosmetyki ajurwedyjskie i nie tylko

Ajurweda to system medyczny, najstarszy na świecie, który powstał w Indiach około 5 tysięcy lat temu. W 1979 roku ajurweda została uznana przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) jako koncepcja zdrowia i terapii. W ajurwedzie do leczenia używa się wyłącznie naturalnych składników takich jak zioła, kwiaty, owoce, oleje roślinne. Są one przyjmowanie doustnie według recepty lekarza ajurwedyjskiego lub aplikowane na skórę ciała, głowy czy w postaci wlewek lub okładów.

Początkowo Orientana korzystała wyłącznie z tradycyjnych receptur ajurwedyjskich, ale wraz z rozwojem portfolio postanowiła połączyć je z nowoczesnymi formułami i od lat współpracuje z najnowocześniejszymi laboratoriami, które potwierdzają skuteczność produktów. Wszystkie kosmetyki przechodzą szczegółowe badania dermatologiczne a także testy aplikacyjne, które potwierdzają ich niezwykłe działanie. Korzystne właściwości dla skóry takich składników jak grzyb reishi, kurkuma, ekstrakt z kali musli czy naturalne oleje są w Azji znane od setek lat a potwierdzone badaniami działanie tych składników wykorzystuje Orientana w swoich kosmetykach. Marka nie ogranicza się wyłącznie do ajurwedy, ale tworzy także nowatorskie kosmetyki naturalne oparte na minerałach z koreańskiej wyspy Jeju, popularnej w Japonii roślinie konjac, śluzie ślimaka, czy innych składnikach naturalnych. Najważniejsza jest skuteczność działania danego ekstraktu czy kompleksu składników, która musi być potwierdzona rygorystycznymi badaniami i jest osobiście akceptowana przez Annę. Tak powstają naturalne kosmetyki Orientana. Tu nie ma miejsca na żadne kompromisy.

Oczekiwania konsumentów

Orientana spełnia wymagania stawiane przez współczesnych konsumentów. Nie jest to zadanie łatwe, ale podążanie za trendami marka ma wpisane w DNA i zachowuje przy tym wierność swojej misji i tworzy kosmetyki naturalne oparte na składnikach azjatyckich dostępne dla wszystkich Polek. Większość produktów marki to kosmetyki wegańskie a cała firma może poszczycić się oznaczeniem firmy cruelty free, ponieważ pozytywnie przeszła proces weryfikacji Stowarzyszenia Kosmetyki bez Okrucieństwa. Składniki takie jak mleko, miód czy wykorzystywany w bestsellerowej serii śluz ślimaka są także pozyskiwane bez żadnej szkody dla zwierząt. To niezwykle ważny aspekt przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Marka Orientana stawia także na opakowania, które nadają się do recyklingu a jeśli tylko jest to możliwe wykorzystuje do ich produkcji plastik pochodzący z odzysku. Niektóre kosmetyki mają także papierowe opakowania, w których ilość plastiku jest ograniczona do minimum. Jest tak w przypadku balsamów w kostce zero waste, które mają postać stałą i opakowane są w cienki papier i kartonik. Soczyste peelingi i balsamy do ust w sztyfcie znajdują się w papierowych tubach a naturalne farby do włosów – w papierowych torebkach.

Dodatkowo Orientana prowadzi aktywnie profile w mediach społecznościowych i nie ogranicza się wyłącznie do reklamowania swoich kosmetyków, ale podejmuje tam ważne społecznie tematy jak ciałopozytywność, role kobiet w życiu, los zwierząt czy akceptacja różnorodności. Pozwala to budować więź z konsumentkami i jest spójne z wizerunkiem marki oraz przekazem, który od początku towarzyszy Orientana.

Co wyróżnia kosmetyki naturalne Orientana?

Klienci w Polsce a także poza jej granicami doceniają niezwykłe i unikalne w skali światowej składy kosmetyków oferowanych przez Orientana. Wykorzystywane azjatyckie składniki o potwierdzonym działaniu to niewątpliwy atut marki. Dbałość o środowisko naturalne oraz dobro Planety a także nieustanna modernizacja opakowań z tym związana to kolejny czynnik, który świadczy o podążaniu za trendami, ale także sprecyzowanej strategii rozwoju.

Kosmetyki Orientana to nie tylko nowoczesne składy i skuteczne działanie, ale także moc pięknych zapachów. Naturalne kompozycje urzekają aromatem i są jednym ze źródeł popularności kremów czy szamponów marki.

Oferta kosmetyków Orientana

Warto zauważyć, że marka posiadająca w 100% polski kapitał i mieszcząca się w Warszawie dysponuje odpowiednim zapleczem logistycznym i marketingowym, które jest wykorzystywane na potrzeby wszystkich klientów. Firma posiada własny dział kreacji a także doświadczonych technologów, szkoleniowców i sprzedawców, którzy są w stanie pomóc na każdym etapie dalszej sprzedaży.

Obecnie portfolio Orientana obejmuje blisko 100 produktów, z których każdy konsument może wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry ciała, skóry twarzy a także włosów. Szczególnym powodzeniem cieszą się:

  • seria naturalnych kosmetyków ze śluzem ślimaka
  • seria naturalnych kosmetyków z grzybem reishi
  • naturalne farby do włosów stworzone w 100% z roślin
  • naturalne kosmetyki z filtrami UVA/UVB SPF 30 oraz SPF 50+
  • kosmetyki z adaptogenami takimi jak ashwagandha, brahmi czy tulsi
  • specjalistyczne terapie do włosów, o których skuteczności krążą już legendy.

W Orientana w kosmetyki zaopatrują się nastolatki, dorośli oraz panie i panowie ze skórą dojrzałą. Odpowiednie dla siebie produkty znajdą tu osoby ze skórą wrażliwą, trądzikową, wymagającą regeneracji czy przesuszoną lub z utraconym owalem twarzy. Niezwykle aromatyczne kosmetyki wypełnione po brzegi naturalnymi składnikami i nasycone mocą oryginalnych receptur to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych i świadomych kobiet i mężczyzn.

W Orientana w kosmetyki zaopatrują się nastolatki, dorośli oraz panie i panowie ze skórą dojrzałą. Odpowiednie dla siebie produkty znajdą tu osoby ze skórą wrażliwą, trądzikową, wymagającą regeneracji czy przesuszoną lub z utraconym owalem twarzy. Niezwykle aromatyczne kosmetyki wypełnione po brzegi naturalnymi składnikami i nasycone mocą oryginalnych receptur to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych i świadomych kobiet i mężczyzn.

Jako dystrybutor marki Orientana posiadamy pełen asortyment