Automatyzacja procesów logistycznych w Sonia Sp. z o.o.

Automatyzacja procesów logistycznych w Sonia Sp. z o.o.

 

Jako jeden z największych polskich dystrybutorów kosmetyków inwestujemy w rozwiązania, które automatyzują procesy logistyczne, usprawniają i przyspieszają komplementację oraz dostawę zamówień. Naszą najnowszą inwestycją są LOGIMATY, czyli regały windowe, którymi sukcesywnie wypełniamy przestrzeń naszych magazynów. Pozwalają one zachować maksymalną kontrolę nad strategią składowania produktów.

W Sonia Sp. z o.o. sukcesywnie wdrażamy system automatyzacji pod postacią LOGIMATÓW, które pozwalają wykorzystać maksimum miejsca w magazynach. Jako firma stawiająca na pierwszym miejscu jakość obsługi i zadowolenie naszych klientów, zawsze dążymy do stosowania optymalnych i nowoczesnych rozwiązań.

Obsługując partnerów biznesowych w zakresie dostaw kosmetyków z całego świata, zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni magazynowej. Dynamiczne zmiany zachodzące w ostatnim czasie w obszarze e-commerce sprawiają, że współpracujemy z coraz większą liczbą nowych klientów. Ich obsługa na jak najwyższym poziomie jest możliwa dzięki ciągłym usprawnieniom, polegającym przede wszystkim na skracaniu czasu realizacji zamówień i sukcesywnej automatyzacji procesów magazynowych.

Coraz większa część zamówień realizowana jest w wygodnym i niewymagającym nakładu środków modelu dropshippingu, co powoduje, że ich kompletacja i wysyłka do odbiorcy musi odbywać się w bardzo krótkim czasie. Równocześnie monitorując rozwój rynku oraz śledząc bieżące trendy, proponujemy sprawniejsze i intuicyjne zarządzanie zamówieniami – stąd platforma b2b, z której korzystają nasi klienci oraz stale powiększająca się oferta asortymentowa dedykowana dynamicznie rozwijającemu się segmentowi sprzedaży, jakim jest e-commerce.

Regały windowe optymalizują przestrzeń magazynową i poprawiają kompletację zamówień. Regulują one wydajność procesów magazynowych, zapewniając ergonomiczne i bezpieczne działanie, pozwalając zaoszczędzić znaczącą część powierzchni magazynowej i zwiększyć wydajność pracy.

System eliminuje błędy przy kompletowaniu zamówień, co zdecydowanie poprawia jakość prowadzonej obsługi. To bardzo ważne, ponieważ z magazynu udostępniamy ponad 20 tys. produktów dla ponad 2 tys. klientów. Urządzenia rejestrują zdarzenia, monitorują obciążenie, kontrolują wystające elementy, wyświetlają stopień wypełnienia, ale przede wszystkim szybko i bezbłędnie dostarczają do operatorów towary niezbędne do realizacji zamówień. To wszystko sprawia, że jakość obsługi klienta wzrasta, a praca jest komfortowa, sprawna i efektywna. Regały windowe pomagają dokładnie kompletować zamówienia, usprawniając strategię przechowywania poszczególnych grup towarów w magazynie oraz obsługę zwrotów.

Zadowolenie klienta to drogowskaz dla naszej pracy, a wdrożona automatyzacja systemów magazynowych realizuje ten kierunek.

 

Dołącz do platformy B2B i zyskaj dostęp do ponad 20 tys. SKU!