Jeśli higiena jamy ustnej to tylko z Active Oral Care od Beauty Formulas

Jeśli higiena jamy ustnej to tylko z Active Oral Care od Beauty Formulas

Codzienna, prawidłowa higiena jamy ustnej zapewnia atrakcyjniejszy wygląd i świeży oddech, a także ma ogromne znaczenie w utrzymaniu bakterii na właściwym poziomie. Dlatego warto pamiętać o codziennych czynnościach higienicznych w domu. Nabywanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat przyniesie korzyści także w dorosłym życiu.

Zdrowe zęby i dziąsła pozwolą zachować dobre samopoczucie i pewność siebie, dlatego pomiędzy wizytami kontrolnymi w swoim ulubionym gabinecie dentystycznym warto pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:

  • szczotkuj zęby staranie przynajmniej 2 razy dziennie
  • codziennie stosuj nici dentystyczne lub niciowykałaczki,
  • wybieraj pasty odpowiednie dla kondycji Twoich zębów oraz dziąseł,
  • do codziennej higieny włącz płyn do płukania jamy ustnej.

Bogata oferta produktów do higieny jamy ustnej od Active Oral Care sprawi, że szczotkowanie, nitkowanie czy też regularne płukanie jamy ustnej stanie się czystą przyjemnością. Na szczególną uwagę zasługują produkty z linii z aktywnym węglem, które zapewnią  długotrwałe uczucie świeżości oraz bielsze zęby.

Dlaczego? Ponieważ aktywny węgiel wykazuje silne właściwości absorpcyjne. Najprościej ujmując – działa jak magnes, dzięki czemu skutecznie przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, nie tylko z powierzchni szkliwa i przestrzeni międzyzębowych, ale także dziąseł i jamy ustnej.

Warto więc poznać i wypróbować następujące produkty:

Szczoteczka z dodatkiem aktywnego węgla drzewnego wtopionego w każdy włos. Pomaga w usuwaniu płytki nazębnej oraz zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii na szczoteczce i powstawaniu nieświeżego oddechu.

Posiada antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt dla lepszego szczotkowania oraz wypustki do masażu dziąseł co zapewnia głębsze czyszczenie. Dodatkowo bardzo miękkie włosie <0,01mm jest delikatne dla dziąseł a aktywna mieszanka naturalnego węgla bambusowego pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń.

Porada: Dentyści i higieniści zalecają zmianę szczoteczki co 3 miesiące. Rozdwojone włosie może podrażniać dziąsła.

Bezalkoholowy płyn do płukania jamy ustnej z aktywnym węglem 500ml pomaga chronić zęby przed próchnicą oraz nieświeżym oddechem. Wysoko chłonny węgiel aktywny pomaga zapewnić długotrwałe uczucie świeżości oraz bielsze zęby.

Porada: Pamiętaj, że warto przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć butelką, by równomiernie rozprowadzić drobinki węgla w płynie.

Formuła pasty do mycia zębów z aktywnym węglem została wzmocniona dodatkiem aktywnego węgla drzewnego dla dokładnego głębokiego oczyszczenia. Dodatek fluoru pomaga chronić zęby pozostawiając uczucie świeżości i czystości. Opakowanie to aż 125ml czarnej pasty, które wystarcza na długie stosowanie. To oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska naturalnego.

Porada: Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie przez około 2 minuty.

Jak już wspomnieliśmy doskonałym uzupełnieniem w dbaniu o higienę jamy ustnej są nici dentystyczne, które pomagają usunąć płytkę nazębną z trudno dostępnych dla szczoteczki obszarów pomiędzy zębami. Dobrze jest, jeśli taka nić jest cienka i nie strzępi się podczas oczyszczania. Dostępne są na rynku Nici dentystyczne Active miętowa woskowana o klasycznej długości 100m lub duże opakowanie mieszczące aż 200m takiej nitki. To tylko jedna z wielu propozycji nici z szerokiej oferty Beauty formulas.

Doskonałą alternatywą dla nici dentystycznych są również Nicio-wykałaczki Active. Poręczne opakowanie strunowe zawiera ich aż 50 i pozwala na higieniczne przechowywanie. Włókno nici pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, natomiast końcówki można użyć jako wykałaczki po spożywanym posiłku. Idealne także w podróż oraz do użytku w domu.

Dobre nawyki już od najmłodszych lat

Każdy rodzic powinien wiedzieć jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Nasze małe pociechy w pierwszych latach nie potrafią dokładnie wyczyścić swoich zębów, dlatego ważne jest, by rodzice uczestniczyli w tych czynnościach do około 7roku życia.  Zapobieganie próchnicy oszczędzi dzieciom nieprzyjemnych wspomnień na fotelu dentystycznym, ale także pozwoli wyrobić dobre nawyki, które będą owocowały w przyszłości zdrowym i pięknym uśmiechem.

Szczoteczka do zębów Active dla dzieci Kids Quick z rączką w kształcie królika to opakowanie 2 sztuk szczoteczek dla dzieci w wieku od 3 do 6lat. Mała główka szczoteczki z precyzyjnie zwężanymi, miękkimi włóknami lepiej dociera do trudno dostępnych miejsc, a kolorowa, gumowa rączka ułatwia używanie, przechowywanie oraz zachęca nasze pociechy do szczotkowania.

Szczoteczka do zębów Active dla dzieci Kids Quick z rączką w kształcie pingwina to 2 szczoteczki dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Śmieszna postać pingwina zapewnia doskonałą zabawę podczas mycia zębów i uatrakcyjni regularną higienę jamy ustnej.

Szczoteczka do zębów Active junior to opakowanie mieszczące aż 3 szczoteczki dla dzieci w wieku od 8 – 12 lat. Kompaktowa wąska głowica zawiera drobne, zwężające się miękkie włosie, aby skuteczniej czyścić przestrzenie zębów, między zębami i wzdłuż linii dziąseł. Elastyczną szyjka absorbuje nacisk podczas szczotkowania, a wygodny, antypoślizgowy uchwyt ułatwia codzienne szczotkowanie.

Truskawkowa pasta do zębów dla dzieci z fluorem 100ml została tak opracowana, by pomóc dzieciom zachować mocne zęby i zdrowe dziąsła. Jest bez dodatku cez dodatku cukru. Delikatnie myje, chroni i pielęgnuje młode zęby, z zwartość fluoru pomaga zapobiegać ubytkom i próchnicy. Znakomity truskawkowy smak sprawia, że czyszczenie zębów jest przyjemnością i zachęca do regularnego mycia.

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci bez cukru i alkoholu 500ml dzięki specjalnie opracowanej formule z dodatkiem fluoru skutecznie chroni zęby, zapobiega chorobom przyzębia i dziąseł, a także chroni przed próchnica. Dodatkowo płyn wzmacnia szkliwo i chroni przed powstawaniem kamienia nazębnego i odświeża oddech.

Produkty Oral Care od Beauty Formulas od wielu lat pomagają rodzinom w utrzymaniu odpowiedniej higieny i zachowaniu pięknego uśmiechu. Ta szeroka gama produktów to wiele rodzajów nici dentystycznych, płynów do płukania jamy ustnej, szczoteczek oraz past do zębów, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Innowacyjne składniki i rozwiązania pomagają w utrzymaniu czystości zębów i dziąseł.

Oferta Active dla dzieci zawiera szczoteczki w różnym przedziale wiekowym a uzupełnieniem oferty są również pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej:

Wszystkie produkty Active Oral Care kupisz w naszym sklepie sklep.sonia.pl