6 najważniejszych trendów w branży beauty na 2024 rok

6 najważniejszych trendów w branży beauty na 2024 rok

 

Nowy rok to nadejście świeżych trendów w zakresie makijażu i pielęgnacji skóry. Sezon wiosna/ lato 2024 to kontynuacja dotychczasowych trendów i kilka zupełnie świeżych, innowacyjnych elementów. Jakie to nowinki? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Naturalność i świadomość wciąż na topie
Sezon jesień-zima 2023/2024 przyniósł konsekwentną kontynuację trendów, które wszyscy dobrze znamy, a których wspólnym mianownikiem stała się naturalność i inkluzywność. Świat beauty do niedawna zafascynowany makijażem postawił na świadomą i dostosowaną do indywidualnych potrzeb pielęgnację skóry, z której wnętrza wydobywa się prawdziwy blask. Makijaż nałożony na zadbaną skórę to make up o lekkim kryciu, którego zadaniem jest subtelne podkreślenie tego, co w skórze najlepsze i indywidualne – piegi, rumiana skóra, glow. Stąd niesłabnąca popularność lekkich kremów BB, róży w kremie oraz rozświetlaczy. Konsumenci zwracają uwagę nie tylko na efekt finalny, jaki uzyskują po nałożeniu produktów, lecz przede wszystkim na jakość i sprawdzone składniki. Rok 2024 będzie kontynuować powrót do naturalności i ukierunkowanie na dobre samopoczucie, które zwiększa się wraz z poczuciem współzależności ciała i umysłu. Kosmetyki roku 2024 to produkty innowacyjne, skuteczne i inkluzywne.

Poznaj trendy beauty na rok 2024!

1. Slow beauty

W codziennym pędzie coraz częściej zwracamy się ku mądrości Wschodu i praktykom z nich zaczerpniętych, co przenosi się również na trendy związane z pielęgnacją skóry. Filozofia slow beauty stawia na jakość, uważność i tworzenie specjalnych rytuałów wykonywanych regularnie w zaciszu swojego domu, będących ukojeniem dla zmysłów. Produkty do pielęgnacji tworzone w duchu filozofii slow cieszą je wszystkie  – pięknie pachnąc i doskonale się rozprowadzając, a przy tym będąc zamkniętymi w pięknych dla oka opakowaniach.  Slow beauty to również skierowanie uwagi na odpowiednią dietę oraz sen, który odgrywa olbrzymią rolę w regeneracji skóry.

 

2. Regeneracja włosów

Hair cycling, pielęgnacja PEH… Fanki zadbanych włosów mogą wybierać pomiędzy przeróżnymi technikami, pozwalającymi zregenerować, odżywić lub zapuścić piękne, zdrowe i zadbane włosy. Rok 2024 będzie kontynuować trend na ich pielęgnację zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. W cenie nadal pozostanie skupienie się nad wspieraniem włosów „od wewnątrz”, a także naturalności w zakresie fryzur. Konsumenci zachęceni pozytywnym oddziaływaniem innowacyjnych produktów o delikatnych, a zarazem skutecznych składach równie chętnie, co w roku 2023, będą sięgać po szampony i odżywki dostosowane do indywidualnych cech włosów i skóry głowy.

 

3. Profesjonalne składy na co dzień

Konsumenci w swojej codziennej pielęgnacji poszukują produktów funkcjonalnych, skutecznych, które mają szansę zagościć na stałe w ich kosmetyczkach. Wysokiej jakości składy poparte badaniami i realnymi efektami innych świadomych konsumentów to bezpośrednie bodźce prowadzące do zakupów. Nowy rok przyniesie kontynuację trendu skupionego wokół minimalizmu i potrzeby świadomego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb luksusu. Koncentracja wokół kilku niezbędnych i skutecznych produktów do pielęgnacji to skupienie wokół innowacji, zaawansowanych, a jednocześnie ekologicznych formuł kosmetyków, które pozwolą nie tylko dbać długofalowo o siebie, ale i otaczające środowisko.

 

4. K-beauty

Ceniona przez fanki na całym świecie, koreańska pielęgnacja ma się bardzo dobrze, z każdym nowym sezonem przynosząc coraz więcej nowinek. Klasyczne 10 kroków pielęgnacji skóry, które przybyły do Europy wraz z modą na k-beauty coraz częściej zastępują kosmetyki skracające tę wieloetapową procedurę. Wysoka jakość produktów połączona z dobrymi, skutecznymi składami sprawia, że koreańska pielęgnacja nie daje o sobie zapomnieć. W roku 2024 nadal chętnie będziemy sięgać po produkty oczyszczające i nawilżające, a także kultowe maski w płachcie. Trend ten umożliwi też przygotowanie skóry po niezmiennie modny makijaż no make up oraz tworzenie naturalnego efektu glow na cerze.

 

5. Neuro Glow

Piękno w ogólnym rozumieniu to obecnie połączenie umysłu i ciała. To podejście umożliwia markom kosmetycznym kompleksowe podejście – poprawiając wygląd zewnętrzny mamy szansę czuć się lepiej psychicznie i emocjonalnie. Psychodermatologia (bada związek między samopoczuciem psychicznym, zdrowiem skóry) oraz neurokosmetyka (skupia się na połączeniu umysłu ze skórą) zyskują na coraz większej popularności. Te najnowsze technologie przemysłu kosmetycznego pozwalają odpowiednio analizować dane w zakresie genetyki, a co za tym idzie wprowadzać jeszcze mocniej spersonalizowane produkty i rytuały pielęgnacyjne, dedykowane indywidualnym potrzebom psychicznym i fizycznym.

 

6. Wyraziste makijaże oka

Kolorowe cienie i kredki do oczu to najmodniejsze makijażowe trendy w sezonie wiosna/ lato 2024. Ich zadaniem jest odzwierciedlanie naturalnego blask i naturalną energię. Mocne, różowe kreski na górnej powiece, intensywnie błyszczące cienie, morelowe i jasnobrązowe kolory pigmentów w różach do policzków i pomadkach do ust – możliwości jest sporo. Równie modnym kolorem w makijażu w sezonie wiosna/lato 2024 będą odcienie złota, które świetnie sprawdzą się przede wszystkim zastosowane w formie rozświetlacza, nałożonego nie tylko na szczyty kości policzkowych, ale także na łuk kupidyna, a nawet na powieki.

Zapewnij swoim Klientom dostęp do szerokiej gamy produktów opartych o najnowsze trendy w makijażu i pielęgnacji!

Dołącz do platformy B2B i zyskaj dostęp do ponad 20 tys. SKU!